Dlaczego animacja to kierunek przyszłości? To dobry wybór, jeśli stawiasz na pewną pracę

Wybór studiów jest ważną sprawą dla każdego przyszłego studenta. Niejednokrotnie spędza on sen z powiek. Wielu młodych ludzi zastanawia się jaki kierunek wybrać, aby później nie żałować swojej decyzji oraz znaleźć dobrze płatną pracę. Znalezienie odpowiednich studiów nie musi jednak być trudne.

Jednym z najtrafniejszych wyborów są dziś studia z animacji, tworzenia gier lub grafik 3D. Zapewniają one ciekawą pracę, wiele możliwości rozwoju, a także atrakcyjne wynagrodzenie - i to często zaraz po studiach, albowiem zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów jest naprawdę ogromne. Animacja pozwoli także na realizowanie się w kierunku artystycznym. Istnieje wiele powodów, dlaczego warto wybrać właśnie ją.

Dla kogo przeznaczone są studia z animacji?

Zanim rozważy się ten kierunek studiów, warto zastanowić się nad tym, czy pasuje on do naszych zainteresowań i tego, co lubimy robić. Choć nie jest to warunek konieczny do podjęcia studiów związanych z animacją, kierunek, który łączy się z naszym hobby czy pasją, z pewnością będzie przyjemniejszy do realizowania.

Animacja z pewnością przyciąga ludzi z wielkimi pokładami kreatywności, których interesuje sztuka. Kandydaci na studia powinni posiadać otwarty umysł, być gotowi na stawianie czoła wyzwaniom, a także mieć umiejętność wychodzenia poza schematy myślowe. Osoby z zamiłowaniem do tworzenia, potrafiące rysować lub mające umiejętności w podobnych, artystycznych czy komputerowych dziedzinach z pewnością dobrze odnajdą się na tym kierunku. Przydatna jest także umiejętność posługiwania się programami graficznymi oraz urządzeniami technicznymi.

Jakie są wymagania na studia w kierunku animacji?

Jak każdy rodzaj studiów, ten także ma swoje wymagania. W procesie rekrutacji na studia na kierunku animacja najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest wynik sprawdzianu kwalifikacyjnego. Rekrutacja obejmuje: egzamin z malarstwa, egzamin z rysunku oraz rozmowę kwalifikacyjną.

Jaką wiedzę zdobywa się podczas studiów?

Na studiach realizowane jest wiele przedmiotów, które przydadzą się w późniejszym zawodzie. Studenci uczestniczą w zajęciach praktycznych, warsztatach, plenerach. Biorą także udział w realizacji ćwiczeń, i filmów dyplomowych. Wybranymi przedmiotami w programie studiów na animacji są:

• malarstwo,
  • rysunek,
  • rysunek z elementami anatomii,
  • warsztat animacji 2D,
  • warsztat animacji 3D,
  • animacja komputerowa,
  • projektowanie grafiki multimedialnej.

Gdzie można pracować po studiach z animacji?

Studia z animacji dają wielkie możliwości na rynku pracy. Istnieje wiele zawodów, które można wykonywać po tych studiach. Wielu pracodawców poszukuje studentów, którzy ukończyli ten kierunek. Po animacji można wybierać wiele możliwych ścieżek zawodowych. Animacja stała się ważnym elementem mediów, przekaz telewizyjny czy internetowy nie byłby bez niej płynny. Jest na nią zapotrzebowanie w reklamie, domach medialnych, agencjach marketingowych. Praca z pewnością będzie czekała w różnych wytwórniach. Kluczową rolę będzie można zając przy tworzeniu gier, bajek, animacji, reklam, filmów, programów telewizyjnych czy wszelkich innych form multimedialnych. Praca znajdzie się także w działach graficznych jednostek telewizyjnych, jak i w studiach animacji 3D i 2D. Nie są to jedyne miejsca zatrudnienia – zawód można wykonywać także w firmach fotograficznych, wydawnictwach. Należy pamiętać także o muzeach, galeriach i wszelkiego rodzaju instytucji publicznych związanych z kulturą. Istnieje szeroka gama zawodów, jakich można się podjąć po zakończeniu studiów związanych z animacją.

Podsumowując, podjęcie studiów w kierunku animacji jest opłacalnym i przyszłościowym rozwiązaniem, które w przyszłości zapewni dobrze opłacalny zawód. Dzięki nim można także rozwijać dalej swoje zainteresowania i nie popaść w rutynę, jak to może być przy innych, monotonnych kierunkach studiów. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób pragnących jasnej przyszłości.