Bądź na bieżąco.
Czytaj Bloga.

Jak rozpocząć naukę na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji (UWE)?

Jak rozpocząć naukę na UWE

Właśnie ukończyłeś szkołę średnią i zastanawiasz się, jaki kierunek dalszego kształcenia obrać? A może nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej pracy i pragniesz zdobyć nowe kwalifikacje, aby móc realizować się w innym zawodzie? W takim razie dobrze trafiłeś.

Nauka  w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu stanie się dla Ciebie przepustką do lepszego życia. Nie zwlekaj i dołącz do zgranej ekipy naszych studentów! Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojej decyzji, a zdobytą u nas wiedzę i umiejętności praktyczne będziesz mógł uznać za cenny kapitał na swoją dalszą przyszłość.  Dowiedz się, jak  zacząć studia w WSB-NLU.

Dobra decyzja przede wszystkim…

Zrobiłeś już ten pierwszy, najważniejszy krok. Postanowiłeś powierzyć swoje dalsze kształcenie w doświadczone ręce naszych wykładowców. Świetnie. Zanim jedna podejmiesz jakiekolwiek działania w procesie rekrutacyjnym pomyśl, czym tak naprawdę się interesujesz i w jakiej dziedzinie chciałbyś pogłębić swoją wiedzę. Wybór odpowiedniego kierunku studiów to coś, co powinieneś zrobić już na samym początku swojej edukacyjnej przygody z naszą szkołą. Jak pewnie już zdążyłeś zauważyć, aktualnie prowadzimy kształcenie na trzech kierunkach. Są to kolejno:

 • zarządzanie – są to studia dwustopniowe; po trzech latach otrzymujesz tytuł licencjata, a po kolejnych dwóch tytuł magistra;
 • informatyka – trwające 3,5 roku studia stanowią podstawę do uzyskania po ich ukończeniu tytułu inżyniera;
 • psychologia – to studia jednolite magisterskie, spełniają one wszystkie wytyczne zawarte w ustawie o zawodzie psychologa, uprawniając tym samym absolwentów do pracy w tej profesji.

Wybór najlepszego kierunku to jednak nie wszystko. Równie ważny jest też optymalny dobór specjalności. W tym aspekcie oferujemy naszym studentom wiele możliwości. Pełną listę specjalizacji wraz z ich szczegółowym opisem tematyki zajęć i form studiowania znajdziesz powyżej. Wskażemy tutaj jednak na kilka przykładowych opcji, z których możesz skorzystać, jeśli chcesz rozpocząć studia w WSB:

 • Kierunek zarządzanie – studia licencjackie (I stopień): specjalności – analityk biznesowy, specjaliści ds.: sprzedaży, organizacji usług gastronomicznych, hotelowych i turystycznych, reklamy internetowej, marki i public relations, logistyki, rachunkowości i finansów, BHP, administracji publicznej, organizacji eventów;
 • Kierunek zarządzanie – studia uzupełniające magisterskie (II stopień): specjalności: współczesna rachunkowość, promocja i techniki sprzedaży, a także zarządzanie: finansami, w administracji publicznej, w biznesie turystycznym i restauracyjnym, firmą, projektami, kapitałem ludzkim;
 • Kierunek informatyka – studia inżynierskie, specjalności: game developer, programista aplikacji biznesowych (prowadzimy także Szkołę Profesjonalnego Programowania, uprawniającą do zdobycia zawodu programisty. NET);
 • Kierunek psychologia – studia magisterskie, specjalności: psychologia organizacji i zarządzania, psychologia kliniczna i osobowości (dla absolwentów kierunków z zakresu nauk społecznych, medycznych i humanistycznych oferujemy możliwość ukończenia studiów niestacjonarnych prowadzonych w systemie zaocznym uprawniających ich później do szukania pracy w zawodzie psychologa).

Proces przebiegu rekrutacji

Wiesz już, z jakim kierunkiem i specjalnością chcesz związać swoją zawodową przyszłość? Wspaniale! Teraz przyszedł czas na podjęcie faktycznych działań rekrutacyjnych. Proces ubiegania się o przyznanie miejsca na wymarzonych studiach przebiega w kilku etapach na portalu rekrutacyjnym:

 1. Zarejestrowanie poprzez portal rekrutacyjny – to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do rozpoczęcia studiów w WSB-NLU. Formularz dostępny jest na stronie internetowej https://rekrutacja-wsb-nlu.clouda.edu.pl/
 2. Uzupełnienie w widoku głównym (po stronie lewej) następujących zakładek:
  - "moje dane"
  - "moje aplikacje"
  - "wymagane dokumenty"
 3. Po przejściu powyższych kroków wszelkie informacje o statusie rekrutacji będą wyświetlane na portalu rekrutacyjnych w formie komunikatów

Naszą ofertą dydaktyczną co roku interesuje się bardzo wiele osób. Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich kandydatów, dlatego też wyznaczyliśmy limity wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach studiów. Warto pamiętać o tym, że przyjmujemy wyłącznie osoby, które ukończyły cały proces rekrutacji.

Decyzję w sprawie przyjęcia danej osoby na studia i jej przydzielenia do konkretnej grupy studentów podejmuje Dziekan, biorąc pod uwagę kolejność napływających do systemu zgłoszeń oraz fakt pomyślnego przejścia kandydata przez wszystkie obowiązkowe procedury rekrutacyjne.

Trzeba też pamiętać o obowiązkowym uiszczeniu opłaty wpisowej, której wysokość uzależniona jest od rocznika studiów. Studenci I roku wpłacają zatem wpisowe w wysokości 215 zł, natomiast osoby ubiegające się o przyjęcie na wyższy rocznik są zobligowani do zapłaty 715 zł. Opłat rekrutacyjnych dokonuje się na konto Wyższej Szkoły Biznesu- National Louis University. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko kandydata na studia.

Zaobserwuj nas, aby być na bieżąco

facebook instagram youtube