Bądź na bieżąco.
Czytaj Bloga.

Jakie umiejętności są potrzebne, by zdobyć ciekawą pracę?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: co zrobić, żeby znaleźć dobrze płatną, ale też ciekawą pracę? Takie pytanie najczęściej zadajemy sobie zaraz po maturze, wybierając drogę dalszego kształcenia. Dowiedz się, jakie kompetencje przydają się na rynku pracy i czym właściwie jest interesująca praca, do której chce się chodzić!

Jeśli nie chcesz w przyszłości budzić się każdego ranka i zastanawiać nad tym, czy masz odpowiednią pracę, bądź czy lubisz to, co robisz - szansą dla Ciebie jest wybór ścieżki kształcenia, która pomoże Ci znaleźć pracę marzeń.

Dlaczego to istotne, by mieć ciekawą pracę?

Czy wiesz, że wiele osób codziennie zastanawia się, czy to, co robią ma sens? Badanie Gallupa przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazało, że aż 71% amerykańskich pracowników… nie jest w ogóle zaangażowanych w swoją pracę! Często dlatego, że jej po prostu nie lubią. Jednocześnie inne badanie firmy Gallup wykazało, że aż 60% millenialsów chce zmienić swoją pracę… ale nie wie na jaką.

Wedle danych statystycznych, ludzie pracują ok. 8-9 godzin dziennie. W pracy spędzają ogromną część swojego życia. Dlatego więc tak ważne jest, aby robić to, co nas satysfakcjonuje i przede wszystkim - cieszy. Nie warto marnować życia na coś, co nie sprawia przyjemności.

Ciekawa praca, czyli jaka?

Dla każdej osoby ciekawa praca będzie oznaczać coś zupełnie innego. Znalezienie interesującego zatrudnienia jest jedną z kwestii, nad którą zastanawiają się młodzi ludzie, dopiero podejmujący decyzję o tym, gdzie iść na studia. Czasem taka refleksja przychodzi po kilku latach zawodowej kariery. Wtedy najczęściej kończy się na tym, że całkowicie zmieniamy ścieżkę zawodową, wybierając się, np. na studia podyplomowe, które pozwolą nam zyskać nowe umiejętności oraz kompetencje.

Jaka właściwie powinna być tak „ciekawa praca”? Przede wszystkim powinna sprawiać radość, powodować, że każdego ranka chcesz wstawać z łóżka. Nie warto patrzeć wyłącznie na kwestie finansowe.

Dowiedz się, jaka praca będzie Cię interesować

To, że teraz nie wiesz, jaka jest Twoja wymarzona praca, jest w pełni normalne. Tak ma większość z nas na początku swojej kariery! To bardzo naturalne zjawisko, zwłaszcza w przypadku młodych ludzi. Oto 6 sposobów, by dowiedzieć się, która praca będzie dla Ciebie ciekawa:

  1. Dowiedz się, jakie są Twoje mocne strony; sporządź listę umiejętności, wykonaj testy osobowości - wszystko to pomoże Ci dokonać oceny ścieżki kariery;
  2. Zbierz swoje dotychczasowe doświadczenia, oceń miejsca pracy, w których dotychczas byłeś - dzięki temu uznasz, jakiej ścieżki kariery szukasz;
  3. Porozmawiaj z ludźmi dookoła siebie, poświęć czas, by poznać ich kariery; nie ograniczaj się wyłącznie do osób, które znasz - wejdź na LinkedIn, poszukaj tematycznych wpisów, dzięki którym zdecydujesz się na jakąś karierę lub ją całkowicie wykluczysz;
  4. Spróbuj dokształcić się w czymś nowym - idź na kurs, wybierz interesujące studia podyplomowe;
  5. Zastanów się nad tym, w jakim środowisku chcesz pracować - czy to jest korporacja, praca w terenie, wolisz zajęcie fizyczne czy pracę siedzącą;
  6. Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, nawet jeśli jeszcze nie wiesz, że to właśnie Twoja praca marzeń.

Praca marzeń = robisz to, co lubisz!

Kochasz organizować wydarzenia? Uwielbiasz matematykę i liczenie? A może Twoją pasją są gry komputerowe? To już jakiś pomysł na pracę! Jest wiele możliwości, by zdobyć wykształcenie w różnych dziedzinach.

W dzisiejszych czasach szansą są, np.: studia podyplomowe lub kursy dodatkowe. Biorąc udział w zajęciach online lub uczestnicząc w różnych wydarzeniach organizowanych przez uczelnie, możesz spróbować czegoś nowego. Podejmując rękawice, masz szansę odkryć, że projektowanie UX, budowanie aplikacji, marketing online lub zarządzanie zasobami ludzkimi to ścieżki kariery, dzięki którym zyskasz pracę marzeń!

Zaobserwuj nas, aby być na bieżąco

facebook instagram youtube