Czytaj Bloga.
Czy warto iść na studia psychologiczne? Psychologia to szansa na nową perspektywę zawodową!
Interesuje Cię psychologia i chcesz z nią wiązać swoją karierę zawodową? Jednocześnie… nie widzisz siebie jako osoby zajmującej się praktyką psychologiczną w poradni, albo prowadzącej badania naukowe? Nie musisz podążać tradycyjną ścieżką – wybierając studia psychologiczne możesz wykorzystać swoją wiedzę w zgodzie z zainteresowaniami. Sprawdź, na co możesz liczyć decydując się na psychologię. Znajdź swoją szansę na ciekawą perspektywę zawodową.
Psychologia – kierunek, po którym możesz być nie tylko terapeutą
Co można robić po psychologii? Wielu psychologów uważa, że ich pasji nie pobudza bezpośrednia terapia, prowadzenie badań czy nauczanie. Są bardziej zainteresowani zastosowaniem swojej wiedzy na temat ludzkich zachowań w nowy i nietypowy sposób, ale nie zawsze są pewni, jak wyglądają te ścieżki kariery. Szansą na nową perspektywę zawodową jest wybór psychologii biznesu – związanej z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwa. Specjaliści w tej dziedzinie zajmują się m.in. badaniem psychologicznych aspektów w miejscu pracy, motywacji pracowników.
Stosując zasady psychologiczne do wpływania na zachowanie w miejscu pracy, psycholog biznesu stara się pomóc organizacjom i pracownikom w osiąganiu jak najwyższej wydajności i satysfakcji z pracy. Doradzają właścicielom firm i pracownikom w zakresie ulepszonych praktyk, które poprawiają wydajność pracy, w tym praktyk zatrudniania, opinii pracowników, szkoleń i zarządzania.
Dlaczego warto zdecydować się na Psychologię Organizacji i Zarządzania?
Jeśli interesujesz się psychologią, ale zależy Ci na znalezieniu pracy w nowym środowisku – specjalność Psychologia Organizacji i Zarządzania będzie najlepszą opcją. To rozwiązanie, które otwiera przed Tobą wiele różnych dróg! Wybierając tę opcję nauczysz się, jak rozumieć kluczowe mechanizmy ludzkich zachowań i to w kontekście działania przedsiębiorstwa lub dowolnej innej organizacji.
Kiedy słyszysz o kierunku „psychologia organizacji i zarządzania”, możesz wyobrazić sobie terapeutę stacjonującego w poczekalni dla personelu, obok ekspresu do kawy lub kogoś, kto pomoże Ci lepiej zarządzać czasem. Ale psychologia organizacji to coś zupełnie innego. To nauka o tym, jak ludzie myślą i zachowują się w pracy. To wciąż rozwijająca się dziedzina, a specjaliści w tym zakresie są coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy.
Skorzystaj ze swojej szansy, by pomagać ludziom i organizacjom
Psychologia organizacyjna pomaga ludziom prowadzić bezpieczne i satysfakcjonujące życie zawodowe. Uczy, w jaki sposób znaleźć równowagę między życiem zawodowym, a prywatnym. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie psychologów biznesu. Ich zadaniem jest łączenie wiedzy z obszaru psychologii ze znajomością komunikacji, wsparcia w trakcie rekrutacji czy doradztwa zawodowego.
Jaką karierę możesz wybrać po studiach psychologicznych?
Czy można łatwo znaleźć pracę po psychologii? Pamiętaj, że dzisiejsze podejście do psychologii już dawno odeszło do lamusa. Po ukończeniu studiów nie jest oddelegowany wyłącznie do przyjmowania pacjentów, czy prowadzenia terapii. To jedynie jedna z dróg zawodowych, które na Ciebie czekają.
Studenci WSB - NLU mają wyjątkową okazję, by czerpać wiedzę oraz praktykę od najlepszych specjalistów.
Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności
Wybierając się na studia psychologiczne o specjalności Psychologia Organizacji i Zarządzania, masz szansę znaleźć zatrudnienie na wielu różnych stanowiskach operacyjnych, analitycznych, a nawet menadżerskich. Oprócz tego absolwenci psychologii doskonale odnajdą się w pracy w agencjach reklamowych i marketingowych, instytucjach naukowo-dydaktycznych, przedsiębiorstwom obsługującym firmy gospodarcze, czy w działach Human Resources. Wszystko, dzięki możliwości uzyskania wszechstronnych kompetencji! Sprawdź, jakie nowe perspektywy zawodowe możesz zyskać!
Doradca biznesowy
Kończąc studia psychologiczne masz szansę zyskać zatrudnienie m.in. jako doradca biznesowy. To wyjątkowa praca, która polega na stosowaniu metod psychologicznych w celu poprawy zarówno wyników firmy, jak i całego środowiska pracy. Możesz zajmować się problemami występującymi w organizacji, które negatywnie wpływają na produktywność pracowników. Jako doradca biznesowy będziesz wspierać nowych pracowników podczas zaaklimatyzowania się w miejscu pracy.
Specjalista ds. zasobów ludzkich
Dzięki ukończeniu studiów psychologicznych, doskonale odnajdziesz się w biznesie, jako specjalista ds. zasobów ludzkich. W końcu to psycholog najlepiej rozumie potrzeby czy problemy innych, prawda? Praca w działach HR to ogromna perspektywa rozwoju. Zyskasz szansę, by zajmować się, np. kreowaniem kultury organizacji, będziesz odpowiadać za konstruowanie procesów zarządzania zasobami ludzkimi. To od Ciebie będzie zależeć ocena pracowników, system motywacyjny czy czuwanie nad przebiegiem rozwoju zespołu.
Konsultant korporacyjny
Coraz więcej dużych firm i korporacji decyduje się na zatrudnienie specjalistów ds. psychologii biznesu. W organizacjach niezwykle przydatne są osoby, które zadbają o prawidłową wydajność zespołu oraz zwiększenie produktywności. Jako konsultant korporacyjny, psycholog organizacji analizuje całą korporację lub dział bezpośrednio zaangażowany w produktywność, aby poznać możliwe problemy i opracować strategie pozytywnych zmian. Jeśli pracownicy nie osiągają pożądanych wyników, psycholog biznesu będzie musiał dowiedzieć się, co ogranicza ich produktywność i zapewnić odpowiednie rozwiązania, które spowodują ponowne pragnienie sukcesu i produktywności w korporacji.
mgr Natalia Gut - kierownik działu Rekrutacji i Marketingu
Napisz do nas wiadomość
Zaobserwuj nas, aby być na bieżąco