Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

Bądź na bieżąco.
Czytaj Bloga.

Studia w modelu RealTime Online dla Polonii tylko z Uniwersytetem Wirtualnej Edukacji

Studia w czasie rzeczywistym dla Polonii

Wybór trafnego kierunku studiów oraz dobrej uczelni nie zawsze należy do łatwych zadań. Liczba kierunków oraz specjalności oferowanych przez uczelnie rośnie, dopasowując się do wymagań rynku pracy, a zakres możliwości związanych ze studiowaniem stale się powiększa. Wszystko to dobrze wróży na przyszłość, ponieważ odkrywają się wciąż nowe pokłady możliwości. Szczególnie w czasach pandemii niezwykle istotne jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia wykształcenia bez zbędnego ryzyka. Szkopuł tkwi jednak w tym, że wielu młodych ludzi nie ma dobrych skojarzeń ze studiami online. Koronnym argumentem jest fakt płaskiego, statycznego odbioru i wrażenia oglądania filmiku instruktażowego lub czytania e-booka. Dla osób mieszkających poza granicami Polski szczególnie ważne jest to, aby móc poczuć obecność na Sali wykładowej oraz zintegrować się z pozostałymi uczestnikami zajęć. Wszystko to daje Uniwersytet Wirtualnej Edukacji.

Dlaczego Polonia decyduje się na studia w Polsce?

Uczelnie zagraniczne oferują mnóstwo ciekawych kierunków kształcenia. W związku z tym rodzi się pytanie o to, z jakiego powodu mieszkańcy Polonii mogą być zainteresowani podjęciem studiów w Polsce. Odpowiedzi na to pytanie należałoby szukać u konkretnych osób, ale generalnie przyczyną może być np. zwykły sentyment do kraju ojczystego, patriotyzm lub chęć utrzymywania kontaktu z Polską. Niezaprzeczalną przewagą jest jednak wysokość czesnego, ponieważ polskie realia cenowe w stosunku do zagranicznych są bardzo atrakcyjne.

Dodatkową motywację może stanowić chęć ułatwienia sobie życia i studiowanie w języku ojczystym lub planowany w przyszłości powrót do kraju. Jak wspominano powyżej, studia w Polsce pozwalają na znaczne obniżenie kosztów edukacji w porównaniu do uczelni zagranicznych, przy czym zaznaczyć należy, że kształcenie odbywa się przy zachowaniu międzynarodowych standardów nauczania. Uczelnia z dobrze zorganizowaną formą kształcenia online oraz wysokiej jakości platforma cyfrowa dostosowana do nauczania zdalnego to klucz do sukcesu dla zagranicznych studentów. Dodatkowo istotne są uznawane w całej UE punkty ECTS, które pozwalają nostryfikować dyplom w dowolnym kraju UE, w którym obowiązuje transfer boloński. Więcej o tym można dowiedzieć się na stronie NAWA.

Czy możliwe jest studiowanie w Polsce mieszkając za granicą?

Studiowanie przez Internet w Polsce wygląda w różny sposób w zależności od uczelni, którą wybierzemy. W związku z tym przed aplikowaniem warto zaznajomić się z informacjami na ten temat. Niektóre uczelnie prowadzą jedynie wykłady online, natomiast zaliczenia organizowane są w trybie stacjonarnym, czyli na miejscu, w siedzibie uczelni.

Studia RealTime Online dla Polonii

Obecnie w Polsce powstają tzw. uniwersytety wirtualne specjalizujące się typowo w kształceniu zdalnym. To bardzo modny w tej chwili trend dający wiele możliwości. Uniwersytety takie cieszą się dużym powodzeniem szczególnie w dobie zagrożenia epidemiologicznego, ale również są idealną ofertą dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, dla osób zapracowanych, czy też rodziców wychowujących małe dzieci. Czasy się zmieniają! Studia online już nie są nagraniami rodem z lat 90. Nowoczesny program CloudA pozwala na prowadzenie multi transmisji i zajęć w czasie rzeczywistym.

Jak się studiuje w UWE? Idealne rozwiązanie dla mieszkających za granicą!

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji ma w swojej ofercie wiele interesujących kierunków podążających za potrzebami nowoczesnego rynku pracy i zmieniających się trendów.

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji działający przy Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu wykorzystuje kształcenie w formie RealTime Online oparte na autorskim rewelacyjnym systemie informatycznym o nazwie Cloud Academy. Kształcenie w tym modelu odbywa się w 100% interaktywnie. Student ma możliwość zachowania wszystkich materiałów nagraniowych oraz dydaktycznych przez cały tok studiów. To bardzo duże ułatwienie dla wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą się połączyć na transmisji live oraz idealne rozwiązanie do powtórek przez sesjami egzaminacyjnymi. Dodatkowym atutem stanowiącym o atrakcyjności tego modelu studiów jest fakt, że całość obsługi studenta odbywa się również zdalnie, dlatego nie ma żadnych wymogów aby koniecznym był przyjazd w celu załatwienia jakichkolwiek spraw administracyjnych. Wszystkie podania składa się w systemie Cloud,  a dokumenty niezbędne w formie papierowej wysyłane są za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Prawdziwym hitem systemu CloudA jest również funkcja push, którą wszyscy studenci mają w aplikacji internetowej zainstalowanej na swoich smartfomach. Każdy student dostaje powiadomienie push w sytuacji kiedy np. dostaje nową ocenę, zostaje rozpatrzone jego podanie czy też pojawia się w CloudA jakiś ważny komunikat.

Jak wybrać studia przez internet?

Polonia mieszkająca zagranicą, która chciałaby studiować w Polsce i w ojczystym języku powinna zdecydować się na studia przez internet. Warto w tym momencie wspomnieć, że zajęcia odbywają się online, a dyplomy uznawane są w wielu krajach, w których obowiązuje system boloński.
Wybór kierunku do studiowania przez internet nie należy do łatwych. W wieku 18 lat nie każdy wie, co chce robić w życiu. Przy wyborze studiów warto jednak kierować się osobistymi zainteresowaniami. Dobrze jest także poznać opinie studentów lub porozmawiać z osobami, które już dany kierunek studiowały. Pomocne mogą być również filmiki z wypowiedziami absolwentów. Warto też przejrzeć programy studiów, aby poznać główną tematykę oraz obszary, na których będzie skupiała się nauka.

Dobrą praktyką byłoby poznanie zawodów, które można wykonywać po ukończeniu danych studiów oraz faktycznie uczciwe określenie, czy taka praca może stanowić prawdziwe powołanie. Warto w tym celu podjąć rozmowę z osobami, które mają już doświadczenie w pracy w określonych branżach i chętnie pomogą w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Można również skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.

Jak wygląda rekrutacja na studia w UWE?

W UWE nawet rejestracja odbywa się online, co z pewnością ułatwi życie studentom. Wystarczy wejść na stronę rekrutacja. Proces rekrutacji w WSB-NLU składa się z następujących etapów:

 1. Wypełnienie elektronicznego formularza rekrutacyjnego.
 2. Potwierdzenie przez dziekana możliwości kwalifikacji na studia zgodnie z limitem wolnych miejsc.
 3. Otrzymanie kompletu dokumentów na podany w formularzu adres mailowy.
 4. Złożenie kompletu wymaganych dokumentów:
  • W siedzibie WSB-NLU w Nowym Sączu;
  • W filii zamiejscowej (informacje w górnym panelu strony);
  • Drogą pocztową na adres siedziby WSB-NLU – ul. Zielona 27, 33-300 Nowy Sącz (z dopiskiem Biuro Rekrutacji i Marketingu).
 5. Nadanie kandydatowi hasła dostępowego do systemu Cloud Academy.

RealTime Online - sposób na zdalne studia dla Polonii

Czy i kiedy konieczny jest przyjazd do kraju?

Studia na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji odbywają się w ramach trzech rodzajów zjazdów:

 • Zjazd ćwiczeniowy obowiązuje wszystkich studentów i jest organizowany zdalnie przez system Cloud Academy 4 razy w semestrze – piątek po godzinie 18:00, soboty i niedziele. Stwarza to szerokie możliwości studiowania, szczególnie dla osób mieszkających poza granicami naszego kraju. To jedyny zjazd, na którym należy bić w czasie rzeczywistym.
 • Zjazd wykładowy organizowany jest w formie uczestnictwa osobistego w zajęciach w siedzibie uczelni w Nowym Sączu. Studenci mieszkająca za granicą  mogą uczestniczyć w zajęciach zdalnie za pomocą Cloud Academy. Uczelnia dostosowuje się do studenta, a nie student do uczelni. Uczestnicy otrzymują dostęp do archiwum danego zjazdu wykładowego.
 • Zjazd zaliczeniowy to ostatni rodzaj zjazdów. Zaliczenia odbywają się online z wykorzystaniem platformy.

Platforma Cloud Academy umożliwia również sprawne załatwienie wszelkich spraw administracyjnych związanych z rekrutacją, tokiem studiów i płatnościami. Przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia mobilnego student otrzymuje dostęp do wirtualnego dziennika, indeksu, materiałów dydaktycznych, testów, ewaluacji, a także kontakt z wykładowcami, innymi studentami i administracją.

Jaki jest koszt studiów przez internet na polskiej uczelni?

O ile zajęcia stacjonarne na polskich uczelniach są bezpłatne, tak edukacja prywatna w Polce mogą czasem kosztować krocie, a cena zależy od uczelni i kierunku. Dobrym sposobem na obniżenie kosztów jest wybór studiów online.

Za możliwość studiowania online na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji zapłacimy od 458 do 648 zł/m-c przez 10 miesięcy w roku akademickim, w zależności od tego, na jakim kierunku będziemy studiować oraz czy są to studia I, II stopnia, czy też studia jednolite.

Czy istnieje możliwość uzyskania stypendium dla Polonii?

Studenci z Polonii, tak jak studenci krajowi, maja szanse na uzyskanie stypendiów. Wiele uczelni z siedzibą w Polsce oferuje specjalne programy stypendialne. Informacji na ten temat warto szukać na stronach internetowych konkretnych uniwersytetów. Ofert specjalnych z dedykacją dla Polonii studiującej można szukać także w ofertach stowarzyszeń i fundacji.

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji oferuje dla studentów stypendia rektora, socjalne oraz zapomogi. Dodatkowo osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony uczelni.

Zaobserwuj nas, aby być na bieżąco

facebook instagram youtube

Aplikuj do UWE

Aplikuj do UWE

Rekrutacja na semestr zimowy 2024/2025r. otwarta od 15 kwietnia!

mgr Natalia Gut - kierownik działu Rekrutacji i Marketingu
(18) 44 99 190

mgr Natalia Gut - kierownik działu Rekrutacji i Marketingu

rekrutacja@uwe.edu.pl

Napisz do nas wiadomość

Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.