Dlaczego warto studiować psychologię? Zostań prawdziwym specjalistą z WSB-NLU

Studiuj psychologię

Czy wiesz, że studia na kierunku Psychologia są jednymi z najchętniej wybieranych w Polsce? Nie ma w tym nic dziwnego – dyplom z psychologii jest wciąż bardzo prestiżowy, a samo studiowanie tego kierunku niesie za sobą wiele korzyści zawodowych. Ukończenie Psychologii na Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University to ogromna szansa, by lepiej zrozumieć otaczający Cię świat, zachodzące interakcje i znaleźć pracę, która będzie Cię satysfakcjonować. Dowiedz się, dlaczego warto studiować Psychologię na WSB-NLU!

Co wyróżnia ofertę edukacyjną WSB-NLU na kierunku Psychologia?

Stereotypowe myślenie o psychologach jako ludziach siedzących za biurkiem i zadających wszystkim te same pytania jest już dawno nieaktualne. Dziś, gdy psychologia przenika do wszystkich aspektów naszego życia, po ukończeniu studiów masz szansę na realne zatrudnienie nie tylko w poradni terapeutycznej czy szkole! Przede wszystkim, studiowanie psychologii otwiera ścieżkę kariery w wielu obszarach biznesu. Absolwenci tego kierunku, dzięki umiejętnościom pozwalającym im na stosowanie wiedzy psychologicznej, doskonale odnajdują się w pracy w reklamie, polityce, marketingu, mediach, czy public relations.

Zastanawiasz się, dlaczego studia na WSB-NLU będą dobrym wyborem? To proste! Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University to uczelnia, która oferuje:

4 powody, dla których warto studiować psychologię

Dlaczego warto studiować psychologię? Przygotowaliśmy zestawienie 4 powodów, które powinny Cię przekonać do wyboru właśnie tego kierunku na WSB-NLU!

Zrozum lepiej innych… a także siebie

Wykształcenie w dziedzinie psychologii pozwala uzyskać wgląd w umysł i ludzkie zachowanie. Jeśli jesteś osobą empatyczną, chcesz pomagać ludziom i zrozumieć, co nimi motywuje – ten kierunek będzie dobrym wyborem. Studia psychologiczne pozwalają rozwinąć umiejętności związane z lepszym pojmowanie zachowań, co jest przydatne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Zrozumienie własnej osobowości i wgląd we własne zachowanie może dać ci wyjątkową perspektywę na projekt lub rolę w miejscu pracy. Wybierając psychologię nauczysz się, jak pomagać sobie oraz innym, np. w przezwyciężaniu słabości lub własnych lęków.

Dowiesz się, w jaki sposób kształtuje się osobowość człowieka, jakie czynniki motywują społeczeństwo i wiele więcej ciekawych zagadnień. Studiowanie psychologii może pomóc ci lepiej zrozumieć ludzi wokół ciebie. Następnym razem, gdy ktoś zachowa się w określony sposób, możesz lepiej zrozumieć wpływy i motywacje stojące za jego działaniami.
Dowiedz się, w jaki sposób diagnozuje się i leczy choroby psychiczne. Wybierając studia na kierunku Psychologia zrozumiesz także, jak poprawić samopoczucie psychiczne, zmniejszyć stres, poprawić pamięć i jak wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie.

Dowiedz się więcej o metodach badawczych

Interesuje Cię nauka oraz metodologie badawcze? Chcesz prowadzić obserwacje? Psychologia jest, wobec tego doskonałym kierunkiem! To nauka, której cechą charakterystyczną jest obiektywne podejście do swoich zadań, zrozumienie potrzeb oraz zachowań ludzkich. Psychologia zapewnia doskonałe szkolenie w zakresie myślenia analitycznego i metod badań naukowych, które mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach.

Dodatkowo znajomość podstawowych metod badawczych, których nauczysz się studiując psychologię sprawdzi się podczas oceniania wielu różnych materiałów. Dzięki temu staniesz się doskonale poinformowanym konsumentem.

Wyostrz myślenie krytyczne i popraw umiejętności komunikacyjne

Na WSB-NLU na kierunku Psychologia koncentrujemy się w dużej mierze na krytycznym myśleniu, które jest uważane za niezbędną umiejętność w wielu zawodach. To coraz powszechniejszy wymóg pracodawców! Rozwój umiejętności krytycznego myślenia jest istotny, np. podczas pracy w biznesie, prawie czy innych miejscach.

Oprócz tego psychologia jest po prostu fascynująca dziedziną! Zagadnienia poruszane na studiach na WSB-NLU to nie tylko suche fakty czy wiedza książkowa. To ogrom interesujących kwestii poruszanych, m.in. w podcastach uczelni. Dzięki nim dowiesz się, jak działa ludzki mózg, jak przebiegają szokujące eksperymenty psychologiczne, a także zyskasz wiedzę, jak daleko są w stanie posunąć się ludzie, by być posłusznym, np. autorytetowi!

Potrzebujesz więcej przekonujących argumentów, by zacząć studiować psychologię? Uczenie się przedmiotów, poruszających takie kwestie jak emocje, język i mowa ciała, może pomóc Ci poprawić umiejętności komunikacji interpersonalnej. Dowiesz się więcej o tych rzeczach, aby lepiej zrozumieć ludzi i to, co próbują przekazać werbalnie i niewerbalnie!

Zapewnij sobie możliwość pracy w wielu miejscach

Wykorzystanie swojej wiedzy z zakresu psychologii i zachowań ludzkich może pozwolić ci na skuteczniejszą pracę w różnych środowiskach zawodowych. W końcu psychologia ma ogromny wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia!

Jeśli studiujesz psychologię i rozumiesz, jak działają umysły innych ludzi, będziesz w stanie przedstawić swój punkt widzenia i upewnić się, że Twoi koledzy, klienci i partnerzy biznesowi Cię szanują. Będziesz w stanie sprawić, że ludzie będą bardziej skłonni do zakupu produktu i ogólnie przekonasz się, że masz umiejętności potrzebne do osiągnięcia doskonałych wyników w biznesie. Wybierając studia na WSB-NLU w Nowym Sączu możesz wybrać ciekawą specjalność, jak Psychologia organizacji i zarządzania, która uczy, w jaki sposób wykorzystać tę dziedzinę w przedsiębiorstwach.

Czy psycholog to zawód przyszłości?

Pamiętaj, że dyplom z psychologii nie ogranicza cię jedynie do jednej kariery w szkole czy poradni. Ukończenie wszechstronnych studiów psychologicznych otworzy przed Tobą drzwi wielu satysfakcjonujących i ekscytujących karier! Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu: www.wsb-nlu.edu.pl