
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (surdopedagogika)
Studia podyplomowe online z zakresu Pedagogiki
Poziom
Studia podyplomowe - kwalifikacyjne
Czas trwania
3 semestry
Czesne za cały tok studiów
3 950 zł
Studia podyplomowe RealTime Online realizowane są w 100% zdalnie*
*z wyjątkiem studiów pedagogicznych, które wymagają odbycia praktyk akademickich stacjonarnie, Szkoły Psychoterapii oraz psychologii transportu.
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (surdopedagogika) to specjalizacyjne, kwalifikacyjne studia podyplomowe z zakresu pedagogiki, dostępne w ofercie edukacyjnej naszej uczelni.
Kierunek ten powstał z myślą o osobach, które swoją zawodową przyszłość wiążą z pracą z dziećmi posiadającymi niepełnosprawności słuchowe. Studia podyplomowe z surdopedagogiki są odpowiednim wyborem dla absolwentów pedagogiki i kierunków pokrewnych, osób, które posiadają kwalifikacje do nauczania lub prowadzenia zajęć bądź przygotowanie z pedagogiki specjalnej, które pragną poszerzyć.
Jeżeli interesuje Cię pogłębienie wiedzy i zakresu kompetencji niezbędnych do pracy w szkołach, instytucjach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnościami słuchowymi – dołącz do nas!

Dlaczego warto studiować edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością słuchową (surdopedagogika) na studiach podyplomowych na kierunku surdopedagogika?
Studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową pozwalają na uzyskanie wąskiej specjalizacji, opartej na ugruntowanej wiedzy i palecie kompetencji. Kierunek studiów surdopedagogika kompleksowo przygotowuje do wykonywania obowiązków zawodowych, związanych z edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością słuchową; cały program studiów z surdopedagogiki obejmuje bowiem zarówno wykłady, jak i praktyczne ćwiczenia, a także 180 godzin praktyk zawodowych.
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną. Są to doskonale przygotowani, doświadczeni specjaliści, którzy w sposób umiejętny i interesujący przekazują studentom posiadaną wiedzę. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w formie zdalnej, za pośrednictwem naszej platformy online.

Program studiów podyplomowych
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (surdopedagogika)
Studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy. Program studiów został skonstruowany przez doświadczonych ekspertów specjalizujących się w edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością słuchową.
Program obejmuje także 180 godzin praktyk zawodowych, co daje studentom możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia. Program studiów jest dostosowany do obowiązujących przepisów prawa, spełnia wymogi Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 25 lipca 2019 r. dotyczącego standardów kształcenia nauczycieli (Dz. U. z 2021 r. poz. 890, z późniejszymi zmianami).
Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.

FAQ / Studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (surdopedagogika)
Surdopedagogika to specjalność pedagogiki specjalnej, która zajmuje się edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością słuchową. Obejmuje ona metody i techniki pracy z dziećmi i młodzieżą, mającymi trudności z komunikacją w wyniku ubytków słuchu, oraz wspiera ich rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny.
Głównym celem surdopedagogiki jest wsparcie osób z niepełnosprawnością słuchową w procesie edukacji i adaptacji społecznej. Zadania surdopedagogiki obejmują diagnozowanie potrzeb edukacyjnych osób z dysfunkcją narządu słuchu, opracowanie indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych, a także prowadzenie działań mających na celu integrację społeczną osób z niepełnosprawnością słuchową.
Surdopedagog jest specjalistą, który posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę do pracy z osobami z niepełnosprawnością słuchową. Surdopedagog zajmuje się diagnozowaniem potrzeb edukacyjnych, planowaniem i realizacją indywidualnych programów wsparcia, a także współpracą z innymi specjalistami w celu zapewnienia kompleksowej opieki i wsparcia dla osób z dysfunkcją narządu słuchu.
Forma studiów na wirtualnej uczelni UWE
Studia niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe) możemy podzielić na trzy rodzaje zjazdów:
Zjazd wykładowy odbywa się na terenie Uczelni w Nowym Sączu (dodatkowo jest transmitowany za pośrednictwem platformy Cloud Academy™ w czasie rzeczywistym oraz zostaje dla Państwa zarchiwizowany dlatego istnieje możliwość odtworzenia każdego wykładu jako nagranie archiwalne w dogodnym dla Państwa czasie).
Średnia częstotliwość zjazdów to ok. 5 na semestr (piątek po godzinie 17:00 oraz sobota i niedziela).
Niestacjonarne - RealTime Online (hybrydowe) — zajęcia odbywają się zdalnie, a uczestnictwo w nich jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.
Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

Aplikuj do UWE
Rekrutacja zamknięta. Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2025/2026 od 1 kwietnia 2025 roku.

mgr Natalia Gut - kierownik działu Rekrutacji i Marketingu
Napisz do nas wiadomość
Zdobądź dodatkowe kwalifikacje dzięki programom partnerskim!

Google Cloud
Program "Google Cloud Career Readiness" to inicjatywa umożliwiająca studentom zdobywanie umiejętności w zakresie technologii chmurowych. Uczestnicy programu mają szansę na ukończenie profesjonalnych szkoleń, które są cenione w branży. Te szkolenia skupiają się na budowaniu zaawansowanej wiedzy specjalistycznej z zakresu rozwiązań chmurowych oraz analizy danych.
Program "Google Cloud Computing Foundation" jest inicjatywą edukacyjną, która umożliwia studentom zgłębianie wiedzy na temat podstaw i infrastruktury chmury obliczeniowej. W ramach tego programu uczestnicy mają okazję poznać kluczowe aspekty, takie jak sieci komputerowe, bezpieczeństwo, przetwarzanie danych, sztuczną inteligencję (AI) oraz uczenie maszynowe (ML) w środowisku Google Cloud.
ISO 9001:2015
Posiadamy prestiżowy certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością.
Certyfikat gwarantuje najwyższy standard jakości usług zapewnianych przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz konkurencyjne rozwiązania technologiczne stosowane w procesie kształcenia.
MSUES 2.0
Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe dbające o najwyższą jakość oferowanych przez siebie szkoleń zgodnych z Małopolskimi Standardami Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.
Wpis do rejestru szkoleniowego
Otrzymaliśmy wpis do rejestru szkoleniowego o numerze: 2.12/00126/2022 upoważniającym do realizowania szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy finansowanych za pomocą środków publicznych. W celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania edukacji skontaktuj się z Urzędem Pracy właściwym dla miejsca zamieszkania.