Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

Ochrona danych osobowych

Studia podyplomowe z zakresu Zarządzania

Studia niestacjonarne - RealTime Online realizowane są w 100% zdalnie*

*z wyjątkiem studiów pedagogicznych, które wymagają odbycia praktyk akademickich stacjonarnie, Szkoły Psychoterapii oraz psychologii transportu.

W dzisiejszych czasach, kiedy ogromna część naszego życia odbywa się w sieci, niezbędne jest zachowanie nienagannego poziomu bezpieczeństwa w scyfryzowanym świecie.

Istotna jest szczególnie skuteczna ochrona danych osobowych, których wyciek może skończyć się katastrofalnie. Jeżeli interesujesz się tym tematem, a z jego zagadnieniami wiążesz swoją zawodową przyszłość, koniecznie dołącz do nas. Kierunek studiów podyplomowych "Ochrona danych osobowych" zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem i ochroną informacji. Słuchacze poznają zasady i metody ochrony danych osobowych, zarówno w kontekście prawnym, jak i technicznym, w tym w zakresie zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem, utratą lub uszkodzeniem.

Ochrona danych osobowych i podstawy cyberbezpieczeństwa

Dlaczego warto studiować Ochrona danych osobowych na studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe z ochrony danych to kierunek, który nie bez powodu cieszy się dużą popularnością, zarówno wśród świeżo upieczonych magistrów, jak i osób pracujących, kilka lat po studiach, pragnących podwyższyć swoje kwalifikacje. Kierunek ten w sposób kompleksowy przygotowuje słuchaczy do profesjonalnego i rzetelnego wykonywania zawodowych obowiązków. Dzięki starannie przygotowanemu programowi zajęć oraz pracy wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej nasi absolwenci nienagannie radzą sobie między innymi z oceną ryzyka, identyfikacją i analizą zagrożeń dla bezpieczeństwa oraz ich eliminacją.

Absolwenci kierunku "Ochrona danych osobowych" są przygotowani do pracy w działach IT, bezpieczeństwa informacji i ochrony danych w różnego rodzaju organizacjach, a także jako specjaliści ds. bezpieczeństwa i ochrony informacji.

Ochrona danych osobowych i podstawy cyberbezpieczeństwa

Jakie kompetencje uzyskują absolwenci studiów na kierunku Ochrona danych osobowych?

Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Ochrona danych osobowych w UWE muszą spełnić wszystkie wymagane kryteria, aby uzyskać dyplom uprawniający ich do pełnienia funkcji, takich jak Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Program studiów zapewnia im kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu ochrony danych osobowych.

Zajęcia są prowadzone w formie interaktywnej, co daje studentom możliwość zadawania pytań, angażowania się w dyskusje i interakcje z wykładowcami. Celem programu jest wyposażenie absolwentów w ekspercką wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i przygotowanie ich do roli wykwalifikowanych specjalistów oraz przyszłych inspektorów.

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na specjalistów od bezpieczeństwa informacji oraz inspektorów RODO, absolwenci tego kierunku mają znaczące szanse na znalezienie pracy w swoim obszarze zainteresowań, spełniającej ich ambicje zawodowe.

Na czym polega ochrona danych osobowych?

Ochrona danych osobowych to zagadnienie nabierające coraz większego znaczenia. Firmy, które w ramach swojej działalności przewidują możliwość obrotu danymi osobowymi, muszą zapewnić odpowiednie szkolenie swoich pracowników w zakresie ochrony tych danych. Dlatego tak ważna jest rola Inspektora Ochrony Danych w tych organizacjach.

Nasz program studiów podyplomowych został zaprojektowany w sposób zapewniający kompleksowe kształcenie osób zajmujących się danymi osobowymi. Studia podyplomowe na kierunku Ochrona danych osobowych przygotowują absolwentów do efektywnego zarządzania i ochrony zbiorów danych osobowych oraz pojedynczych informacji. Program ten ma na celu wyposażenie absolwentów w niezbędne umiejętności i wiedzę, aby mogli oni skutecznie pełnić funkcje związane z ochroną danych w różnych typach przedsiębiorstw.

Opłaty za studia

Czesne za cały tok studiów: 3 950 zł

Program studiów podyplomowych
Ochrona danych osobowych

Oferowany przez UWE program studiów podyplomowych w zakresie Ochrony Danych Osobowych stanowi doskonałe przygotowanie do podjęcia tej odpowiedzialnej funkcji. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych wykładowców, którzy posiadają zarówno praktyczne doświadczenie, jak i głęboką wiedzę teoretyczną, co pozwala im skutecznie przygotowywać słuchaczy do pracy z danymi osobowymi. Wykładowcy łączą praktykę zawodową z najnowszymi trendami w zakresie ochrony danych. Studenci mają okazję do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, zadawania pytań, angażowania się w dyskusje i rozwijania swoich umiejętności. Program studiów podyplomowych zapewnia nie tylko specjalistyczną wiedzę prawną, ale także umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności związanych z technicznymi i organizacyjnymi aspektami ochrony danych osobowych.

Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Forma studiów na wirtualnej uczelni UWE

Studia niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe) możemy podzielić na trzy rodzaje zjazdów:

/uploads/p/1262/m/022-online-learning.svg
Wykłady

Zjazd wykładowy odbywa się na terenie Uczelni w Nowym Sączu (dodatkowo jest transmitowany za pośrednictwem platformy Cloud Academy™ w czasie rzeczywistym oraz zostaje dla Państwa zarchiwizowany dlatego istnieje możliwość odtworzenia każdego wykładu jako nagranie archiwalne w dogodnym dla Państwa czasie).
Średnia częstotliwość zjazdów to ok. 5 na semestr (piątek po godzinie 17:00 oraz sobota i niedziela).

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
/uploads/p/1263/m/042-elearning.svg
Ćwiczenia/Laboratoria

Niestacjonarne - RealTime Online (hybrydowe) — zajęcia odbywają się zdalnie, a uczestnictwo w nich jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
/uploads/p/1264/m/014-exam.svg
Zaliczenia

Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
Aplikuj do UWE

Aplikuj do UWE

Rekrutacja na semestr zimowy 2024/2025r. otwarta od 15 kwietnia!

mgr Natalia Gut - kierownik działu Rekrutacji i Marketingu
(18) 44 99 190

mgr Natalia Gut - kierownik działu Rekrutacji i Marketingu

rekrutacja@uwe.edu.pl

Napisz do nas wiadomość

Zdobądź dodatkowe kwalifikacje dzięki programom partnerskim!

Google Cloud

Program "Google Cloud Career Readiness" to inicjatywa umożliwiająca studentom zdobywanie umiejętności w zakresie technologii chmurowych. Uczestnicy programu mają szansę na ukończenie profesjonalnych szkoleń, które są cenione w branży. Te szkolenia skupiają się na budowaniu zaawansowanej wiedzy specjalistycznej z zakresu rozwiązań chmurowych oraz analizy danych.
Program "Google Cloud Computing Foundation" jest inicjatywą edukacyjną, która umożliwia studentom zgłębianie wiedzy na temat podstaw i infrastruktury chmury obliczeniowej. W ramach tego programu uczestnicy mają okazję poznać kluczowe aspekty takie jak sieci komputerowe, bezpieczeństwo, przetwarzanie danych, sztuczną inteligencję (AI) oraz uczenie maszynowe (ML) w środowisku Google Cloud.

Dowiedz się więcej

ISO 9001:2015

ISO 9001:2015
Posiadamy prestiżowy certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością.
Certyfikat gwarantuje najwyższy standard jakości usług zapewnianych przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz konkurencyjne rozwiązania technologiczne stosowane w procesie kształcenia.

MSUES 2.0

MSUES 2.0
Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe dbające o najwyższą jakość oferowanych przez siebie szkoleń zgodnych z Małopolskimi Standardami Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Wpis do rejestru szkoleniowego

Wpis do rejestru szkoleniowego
Otrzymaliśmy wpis do rejestru szkoleniowego o numerze: 2.12/00126/2022 upoważniającym do realizowania szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy finansowanych za pomocą środków publicznych. W celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania edukacji skontaktuj się z Urzędem Pracy właściwym dla miejsca zamieszkania.

Masz jakieś pytanie dotyczące Zarządzania?

Odwiedź naszą grupę na Facebooku i uzyskaj odpowiedź! Dołącz do dynamicznie rosnącej społeczności skupionej wokół Zarządzania.

studia specjalista sprzedaży

Ochrona danych osobowych to zbiór środków technicznych i organizacyjnych mających na celu zabezpieczenie danych osobowych przed nieautoryzowanym dostępem, modyfikacją, ujawnieniem lub zniszczeniem. Polega na zapewnieniu, że dane są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Studia te są przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony danych osobowych. Są idealne zarówno dla świeżo upieczonych magistrów, jak i dla osób już pracujących, które pragną podwyższyć swoje kwalifikacje i poszerzyć kompetencje zawodowe w obszarze ochrony danych.

Studia podyplomowe z zakresu ochrony danych osobowych trwają zazwyczaj dwa semestry, czyli jeden rok akademicki. Dokładny czas trwania może się różnić w zależności od konkretnej uczelni i programu studiów.

Czesne za cały tok studiów wynosi 3 950 zł. Mogą wystąpić dodatkowe opłaty związane z rekrutacją i innymi usługami oferowanymi przez uczelnię.

Absolwenci studiów podyplomowych z ochrony danych osobowych są przygotowani do pracy w działach IT, bezpieczeństwa informacji i ochrony danych w różnych organizacjach. Mogą pełnić funkcje takie jak Inspektor Ochrony Danych Osobowych, specjalista ds. bezpieczeństwa informacji, analityk ryzyka czy konsultant ds. ochrony danych.

Tak, studia podyplomowe z ochrony danych osobowych mają sens, szczególnie w kontekście rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie. Wzrost liczby cyberzagrożeń oraz wymogi prawne dotyczące ochrony danych (np. RODO) sprawiają, że wykwalifikowani specjaliści ds. ochrony danych są coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy.

Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików Cookies.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.