Studia online z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego

Studia PeU z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego

Nasza uczelnia umożliwia również podjęcie studiów z uwzględnieniem uzyskanego wcześniej doświadczenia zawodowego (rekrutacja w trybie PeU). Oferta pozwala na szybsze ukończenie studiów, ponieważ ten tryb studiów umożliwia zaliczenie nawet do 50% programu studiów.

Zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe daje sposobność wykorzystania go na poczet wybranych przez studenta przedmiotów wymaganych na I roku studiów. Studia w trybie PeU są kierowane do osób, które posiadają :
5 - letnie doświadczenie zawodowe – w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia I stopnia,
3 - letnie doświadczenie zawodowe – w przypadku osób z tytułem zawodowym licencjata bądź inżyniera, czyli dla tych, którzy ubiegają się o przyjęcie na studia II stopnia.

Wniosek do procedury PeU znajduje się w regulaminie uczelni.

Studia z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego online

Dla kogo to najlepsza opcja?

PEU, czyli potwierdzenie efektów uczenia się to propozycja, która jest dedykowana osobom aktywnym zawodowo.

Jeśli chcesz zyskać nowe umiejętności, jednocześnie będąc specjalistą w niektórych dziedzinach – nie czekaj dłużej. Zdobądź dyplom studiów wyższych, poszerz swoje kwalifikacje, w krótszym czasie dzięki zastosowaniu procedury PEU.

Procedura uznania efektów uczenia się to doskonała opcja szczególnie dla:

• Kierowników,
  • Managerów,
  • Dyrektorów firm,
  • Właścicieli przedsiębiorstw,
  • Uczestników wolontariatów,
  • Informatyków,
  • Programistów,
  • Administratorów IT.

Jak wygląda procedura PeU?

Procedura rekrutacji PeU składa się z następujących kroków:

Wniosek o wszczęcie postępowania procedury PEU powinien zostać złożony w terminie od 1 maja do 31 sierpnia w portalu rekrutacyjnym.

• Złożenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych na określony poziom kształcenia na dany kierunek (kserokopia świadectwa dojrzałości, kserokopia dyplomu ukończenia studiów, kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe, dokumenty potwierdzające uczenie się zorganizowane poza systemem studiów oraz/lub uczenie się niezorganizowane instytucjonalnie).
  • Złożenie formularza wraz z załącznikami.
  • Listowne potwierdzenie przez Dziekana Uczelni wszczęcia postępowania PeU.
  • Odbycie Egzaminu Komisyjnego.
  • Otrzymanie szczegółowych danych, na podstawie których Dyrektor Komisji ds. Procedury PeU przedstawia wyniki i możliwości awansu.

PEU nie można zastosować w przypadku studiów na takich kierunkach, jak: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo, analityka medyczna, medycyna laboratoryjna, weterynaria, architektura. Nie stosujemy jej także na kierunku psychologia oraz prawo.

Studia online z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego

Ile kosztuje procedura PeU?

Koszt procedury wynosi 2900 zł i obejmuje:

• opłatę rekrutacyjną - 85 zł,
  • opłatę wpisową w wysokości - 215 zł,
  • opłatę za formalną weryfikację wniosku - 900 zł,
  • opłatę za przeprowadzenie procedury PeU, egzaminu komisyjnego i sporządzenie protokołu w wysokości - 1700 zł.

Gdzie możesz studiować w trybie PeU?

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji (UWE) ma swoją siedzibę w Nowym Sączu i oferuje studia licencjackie, magisterskie i inżynierskie na kierunkach:

Interesującym rozwiązaniem jest możliwość nauki zdalnej.

Studia z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego

Procedura PeU krok po kroku

Procedura Potwierdzenia efektów uczenia się (PeU) w przypadku naszej Uczelni odbywa się na poziomie centralnym w siedzibie przy ul. Zielonej 27 w Nowym Sączu. Na poniższej grafice przedstawiliśmy cały proces krok po kroku.

1. Zapoznaj się z regulaminem PEU dla WSB-NLU (dokument dostępny poniżej).
  2. Wypełnij formularz znajdujący się na stronach: 14-16 regulaminu.
  3. Złóż komplet dokumentów do biura Rekrutacji i Marketingu, tj. formularz zgłoszeniowy, opłatę zgodną z semestrem kształcenia na kierunku, na jakim ubiegasz się o przyjęcie, komplet dokumentów poświadczających doświadczenie zawodowe (np. zaświadczenia z pracy, odpis z CEIDG, świadectwa z pracy, oświadczenie o przedmiotach z programu, których efekty zostały osiągnięte samodzielnie, zaświadczenia o wolontariacie) wraz z kompletem dokumentów rekrutacyjnych na dany kierunek Rekrutacja na studia
  4. W ciągu 14 dni uzyskasz decyzję Dziekana WSB-NLU o podjęciu procedury PEU oraz zostaniesz poinformowany mailowo i listownie o wszczęciu procedury uznania zawodowego.
  5. Twój wniosek rozpatrywany jest przez komisję WSB-NLU – obowiązującą praktyką na naszej uczelni jest także obrona swojego dorobku zawodowego w siedzibie Uczelni w Nowym Sączu.