Studia z uwzględnieniem osiągnięć akademickich

Co oferuje Uniwersytet Wirtualnej Edukacji (UWE)?

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji (UWE) ma swoją siedzibę w Nowym Sączu i oferuje studia licencjackie, magisterskie oraz inżynierskie na kierunkach psychologia, informatyka, zarządzanie oraz prawo. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość nauki zdalnej – przez platformę Cloud Academy. Dowiedz się co oferuje Uniwersytet Wirtualnej Edukacji.

Na kierunku psychologia istnieje możliwość skrócenia 5-letnich jednolitych studiów magisterskich do 3-3,5 roku (6 lub 7 semestrów) za pomocą transferu ocen uzyskanych z innej uczelni. Każda osoba, która uzyskała tytuł magistra, licencjata, lekarza z zakresu nauk humanistycznych, społecznych lub medycznych ma możliwość skorzystania z oferty niestacjonarnych studiów zaocznych UWE. Więcej informacji znajdziesz tutaj - skrócenie studiów z psychologii. Studia w tej formie są intensywne, ale bardzo skuteczne. Studenci mają możliwość realizowana indywidualnej ścieżki kształcenia pod kierownictwem osobistego opiekuna dydaktycznego. Dowiedz się również jak wygląda przepisanie ocen na UWE.

Studia z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego

Jak wygląda przepisanie ocen na UWE?

Jeśli posiadasz dorobek kształcenia związany ze studiowaniem, a oceny nie są starsze niż 20 lat, możesz ubiegać się o transfer ocen na wyższy rok niż pierwszy.

Oceny z zaliczonych wcześniej wykładów ogólnouniwersyteckich, czy fakultatywnych zostają przepisane na poczet nowych studiów. Student w trakcie nauki wybiera jedną z trzech specjalności: psychologię kliniczną i osobowości, psychologię biznesu lub neuropsychologię. Zjazdy odbywają się dwa razy w miesiącu, w piątek, sobotę i  niedzielę. Warto skorzystać z tej formy studiów!

przepisanie oceny UWE

Jak wygląda przyjęcie na UWE z transferem ocen?

Przyjęcie na studia w UWE studenta w drodze przeniesienia z innej uczelni następuje w oparciu o dokumentację dotychczasowych osiągnięć na innej uczelni.

Dokumenty do weryfikacji należy przesłać, logując się na portal rekrutacyjny przez kafelek ZAPISZ SIĘ ONLINE  w prawym, górnym rogu strony.

• W pierwszej kolejności należy założyć konto na portalu rekrutacyjnym.
  • Kandydat ubiegający się o awans musi przesłać dorobek związany ze studiowaniem poprzez portal rekrutacyjny (menu "Transfer Ocen" z lewej strony).  UWAGA! Oceny załączane do wniosku o transfer nie mogą przekroczyć 20 lat.
  • Osiągnięcia akademickie wliczające się w transfer ocen, jakie student zdobył podczas kształcenia to  m.in. suplement, indeks, transkrypt ocen, kartę przebiegu studiów, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych (awers i rewers).
  • Kandydat uzyskuje informację o możliwości promocji na wyższy rok niż pierwszy od dziekana lub osoby uprawnionej przez dziekana do przyznania awansu.
  • Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, przyjęcie na studia z transferem ocen będzie możliwe po pozytywnej weryfikacji wniosku przez Dziekana oraz kompletu dokumentów rekrutacyjnych w portalu rekrutacyjnym.
  1. Załóż konto na portalu rekrutacyjnym poprzez kafelek ZAPISZ SIĘ ONLINE znajdujący się w prawym górnym rogu strony.
  2. Przejdź do zakładki „TRANSFER OCEN” i wybierz Dodaj wniosek.
  3. Uzupełnij dane we wniosku oraz załącz skany dokumentów świadczących o dotychczasowej edukacji (indeksy,suplementy, karta przebiegu studiów). Po uzupełnieniu należy zatwierdzić  wniosek przyciskiem ZAPISZ I WYŚLIJ.
  4. Na tym etapie wniosek otrzyma status „W trakcie rozpatrywania”.
  5. Twój wniosek zostanie rozpatrzony do 7 dni roboczych.
  6. Gdy zostanie wydana decyzja dotycząca wniosku status zostanie zmieniony na „Rozpatrzona” wraz rekomendacją dotyczącą semestru na którym można podjąć edukację.
  7. Na podstawie decyzji należy uzupełnić  „Podanie o przyjęcie na wyższy rok” dostępne w zakładce „Wymagane dokumenty”.
  8. Uzupełnione i podpisane podanie wraz z kompletem dokumentów rekrutacyjnych załącz w „Wymaganych dokumentach”.

Jak wygląda przyjęcie na semestr wyższy niż pierwszy, osoby nie będącej aktywnym studentem?

Przyjęcie na wyższy semestr niż pierwszy osób, które nie są aktualnie aktywnymi studentami, jest możliwe w UWE. Dotyczy to osób, które wcześniej studiowały na innej uczelni i przerwały swoją edukację. Jeżeli jesteś zainteresowany kontynuacją studiów u nas, zachęcamy do składania wymaganych dokumentów jak najszybciej. Aby dowiedzieć się więcej o warunkach przyjęcia na konkretny semestr, skontaktuj się z nami drogą mailową. Następnie, zgodnie z otrzymanymi wytycznymi, dokumenty aplikacyjne należy złożyć w Dziale Rekrutacji i Marketingu.