Indywidualny tok studiów czy RealTime Online?

Indywidualny tok studiów czy RealTime Online

Nie dla każdego studencki czas to wieczne imprezy i rozkwit życia towarzyskiego. Niejednokrotnie to usilne próby pogodzenia kształcenia z wychowaniem dziecka, pracą, która jest podstawą utrzymania, czy poświęcanie się dwóm kierunkom jednocześnie. Wtedy pojawia się wątpliwość i pytania: czy studia są dla mnie? Czy poradzę sobie z pogodzeniem obowiązków? Czy przy niewielkiej dostępności czasowej, jestem w stanie ukończyć uczelnię wyższą? Odpowiedź na każde z tych pytań brzmi: TAK!

Poznaj dwa sposoby, dzięki którym będziesz mógł studiować, a jednocześnie łączyć naukę z życiem i sprawami prywatnymi. W końcu nie ma to jak odpowiedni work-life balance, prawda?

Indywidualna Organizacja Studiów - co trzeba o niej wiedzieć?

Indywidualna organizacja studiów (IOS) to indywidualny tok studiów, który pozwala na dostosowywanie przebiegu semestru oraz sesji kończącej do konkretnego studenta. Umożliwia on osobom, które mają różne problemy osobiste, życiowe czy organizacyjne, kontynuować naukę w indywidualnym toku nauczania. Terminy zaliczeń i egzaminów oraz ich kolejność ustalane są jednostkowo, co daje szansę na uniknięcie zaległości i problemów z promocją na następny semestr.

Dla kogo jest IOS, czyli Indywidualna Organizacja Studiów?

Aby realizować program studiów w trybie indywidualnym, należy uzyskać zgodę Dziekana. Ubieganie się o zgodę na indywidualny tok studiów, jest możliwe przede wszystkim, w sytuacji gdy student:

• Nie może realizować programu studiów w normalnym trybie ze względu na trudną sytuację;
  • Jest osobą z niepełnosprawnością, która nie jest w stanie uczestniczyć regularnie w zajęciach;
  • Wychowuje samotnie dzieci i nie ma możliwości uczestniczyć w normalnym trybie zajęć;
  • Uczy się na większej ilości kierunków, niż jeden;
  • Sprawuje udokumentowaną opiekę nad osobami z niepełnosprawnością.

Indywidualna Organizacja Studiów nie jest dla mnie, co dalej? Postaw na Uniwersytet Wirtualnej Edukacji

Indywidualny tok studiów to wciąż tryb, który obarczony jest ograniczeniami. Przede wszystkim ze względu na konieczność spełniania określonych warunków i uzyskanie zgody, które jest podstawą do takiej formy realizacji programu. W pierwszej kolejności należy złożyć podanie na platformie: CloudA™.

Nie warto jednak rezygnować z szansy uzyskania dyplomu! W roku 2019 odsetek młodych Polaków z wykształceniem wyższym wynosił aż 44 proc. Rzesze nowych absolwentów opuszczają mury uczelni i z uzyskanym tytułem zawodowym, wkraczają na rynek pracy. Sukcesywny wzrost odsetku osób posiadających dokument ukończenia szkoły wyższej to z jednej strony bardzo pozytywne zjawisko, które świadczy o dobrej dostępności edukacji dla różnych grup społecznych. Z drugiej zaś strony właśnie wspomniana dostępność doprowadziła do sytuacji, w której posiadanie tytułu magistra, czy choćby licencjatu, stało się absolutną podstawą, niezbędną do rozwoju zawodowego w wielu branżach.

System kształcenia na odległość nieustannie jednak się udoskonala, to właśnie on jest, odpowiedzią na potrzeby osób, które mają problem z nauką w trybie stacjonarnym, ale i tych, które zwyczajnie wolą studiować online. Podczas gdy większość uczelni dostrzegła zalety i potencjał nauki zdalnej dopiero w obliczu pandemii, istnieją takie, które zaczęły w tę formę kształcenia inwestować już dawno. Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University to powstała w 1991 roku uczelnia, która po 14 latach istnienia, powołała do życia Uniwersytet Wirtualnej Edukacji. Od 2005 roku UWE z powodzeniem wykorzystuje techniki multimedialne do wsparcia procesu kształcenia, efektem czego jest uczelniany system informatyczny, CloudA. Na bazie systemu funkcjonuje RealTime Online, oferowane przez WSB-NLU nowoczesne i przejrzyste, studia interaktywne.

RealTime Online - lepsza alternatywa niż Indywidualna Organizacja Studiów

Studia w trybie RealTime Online na UWE dzielą się na trzy rodzaje zjazdów. Zalicza się do nich zjazdy:

• Wykładowy,
  • Ćwiczeniowy,
  • Zaliczeniowy.

Z trzech zjazdów na UWE żaden wymaga fizycznej obecności. Wykłady i ćwiczenia realizowane przez internet. Także zjazd zaliczeniowy organizowany jest wyłącznie na platformie Cloud Academy w wyznaczonym przez wykładowcę terminie. Aby uzyskać zaliczenie konieczne jest zalogowanie się do CloudAoraz aktywny udział w zaliczeniu materiału zgodnie z zaleceniami wykładowcy. Takie proste i takie wygodne, prawda?

Jakby udogodnień było mało, niemożność uczestniczenia w wykładach online w wyznaczonym terminie, nie jest jednoznaczna z tym że nie jesteś na bieżąco! Zakończony wykład utrwala się w formie archiwalnej, co pozwala na jego odtworzenie w dowolnym miejscu i czasie. Zaległości to czas przeszły, a dostęp do ważnych do zdania zaliczenia treści, łatwy i szybki.

Warto zapoznać się z ofertą Uniwersytetu Wirtualnej Edukacji, w której znajdują się studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Na samych studiach licencjackich na kierunku Zarządzanie, kandydaci mają do wyboru liczne specjalności, wśród nich takie propozycje jak:

• Analityk Biznesowy,
  • Specjalista ds. internetowej reklamy,
  • Specjalista ds. sprzedaż,
  • Specjalista ds. marki i public relations,
  • Specjalista ds. organizacji eventów.

Ciekawe specjalności czekają także na studentów, którzy zdecydują się na edukację na Informatyce oraz Psychologii.