Bądź na bieżąco.
Czytaj Bloga.

Run 4 a Smile - międzynarodowy bieg charytatywny, w którym możesz wziąć udział gdziekolwiek jesteś!

Bieganie i pomaganie w jednym? Tak, to możliwe! W czerwcu odbędzie się VIII Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile - bieg po uśmiech. To niezwykłe wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączy. To bieg, który pomaga w zbieraniu środków na cele charytatywne. Dla kogo możemy pobiec w tym roku?

Run 4 a Smile - bieg po uśmiech i po pomoc innym!

Run 4 a Smile to wydarzenie na skalę międzynarodową! Jak to możliwe? Bieg ma dwie formy - tradycyjną, odbywającą się w Miasteczku Galicyjskim, oraz w formie e-rywalizacji, która pozwala na uczestnictwo z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki temu każdy może wziąć udział i pomagać! Jeśli chcesz wziąć udział - po prostu zapisz się na wydarzenie!

Przed nami VIII edycja biegu - tym razem tradycyjnie biegniemy 5 czerwca lub o dowolnej porze 5 i 6 czerwca z dowolnego miejsca na ziemi. Dla kogo jest to wydarzenie? Absolutnie dla każdego! Dystans można pokonywać biegiem, marszem, jechać na rowerze, rolkach, hulajnodze, a nawet przejść go we własnym domu. Nie liczy się jak - ważny jest tutaj cel!

Run 4 a Smile - w tym roku biegniemy dla Marysi Zwolińskiej

Celem Run 4 a Smile w tym roku jest zebranie 30 000 zł, potrzebnych na leczenie oraz rehabilitację 5-letniej Marysi Zwolińskiej. Dziewczynka jest podopieczną Stowarzyszenia Sursum Corda. Marysia od zeszłego roku choruje na groźną białaczkę limfoblastyczną. Z uwagi na swoją chorobę dziewczynka musiała zrezygnować z chodzenia do przedszkola - podwórko zamieniła na szpitalną salę w Krakowie, a koleżanki z grupy na pielęgniarki i lekarzy-onkologów.

Marysia potrzebuje wsparcia - jedynym żywicielem rodziny jest tata, ponieważ mama przebywa z dziewczynką na oddziale onkologii i poświęca się opiece nad młodszym bratem - Jakubem.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w Run 4 a Smile?

Zasady wydarzenia charytatywnego Run 4 a Smile są bardzo proste! Wystarczy do 31 maja 2021 r. zapisać się na stronie stworzonej przez WSB-NLU: https://wsb-nlu.clouda.edu.pl/WydarzeniaZapisy/Index. Koszt udziału to 10 zł wpisowego (oczywiście to kwota minimalna, jeśli ktoś chce bardziej wspomóc Marysię, każdy dodatkowy dar serca będzie mile widziany). Cały dochód uzyskany podczas VIII edycji Run 4 a Smile zostanie przekazany na rehabilitację i leczenie dziewczynki. Dodatkowo każda wpłata indywidualna naszych darczyńców zostanie przemnożona przez sponsorów kluczowych wydarzenia. Dodatkowo władze WSB-NLU zobowiązały się, że za każde zebrane 100 zł… pokonają w czerwcu 1 km! Warto to zobaczyć!

Co dalej? Po otrzymaniu potwierdzenia udziału wystarczy zadziałać! 5 i 6 czerwca po prostu pobiegnij lub wykonaj inną aktywność fizyczną, którą zarejestrujesz za pośrednictwem specjalnej aplikacji dla rowerzystów i biegaczy.

Co jeszcze możesz zrobić? Udokumentuj swój bieg z pozdrowieniami dla Marysi (może to być zdjęcie, filmik, zdjęcie, zrzut z aplikacji mierzącej kilometry) w wydarzeniu (zdjęcia opatrzone hasztagiem #run4asmile bądź #biegpouśmiechMarysi), a dostaniesz e-mail z medalem, który będziesz mógł wydrukować i dołożyć do swojej kolekcji. Najciekawsze zdjęcia i filmiki zostaną nagrodzone nagrodami specjalnymi, ufundowanymi przez sponsorów! Oprócz tego przygotowane są również inne nagrody dla uczestników Run 4 a Smile!

Historia biegu Run 4 a Smile

To już VIII edycja biegu po uśmiech Run 4 a Smile. Projekt organizowany jest od 2014 roku przez studentów uczelni WSB-NLU w Nowym Sączu. Z każdym rokiem udaje się zgromadzić coraz więcej dobrych serc, które aktywnie (dosłownie!) chcą pomóc podopiecznym fundacji Sursum Corda. W zeszłym roku, z uwagi na pandemię koronawirus bieg pierwszy raz miał charakter e-wydarzenia. I to okazało się strzałem w 10.!

W biegu wzięło udział jeszcze więcej osób, które zdecydowały się wesprzeć dzieciaki! Podczas pierwszej edycji, która miała miejsce w 2014 r., dla Piotrusia pobiegło 180 osób - rok później zgromadziliśmy już 280 chętnych biegaczy. Największy sukces Run 4 a Smile odnieśliśmy podczas zeszłorocznego biegu dla Stasia Gołębia. Zebraliśmy aż 35 100 zł, a aktywnych biegaczy było aż 628! Cel na ten rok? Przebić wynik i zebrać 30 000 zł, niezbędnych na leczenie Marysi Zwolińskiej. To, co? Biegniesz w tym roku z nami?

Zaobserwuj nas, aby być na bieżąco

facebook instagram youtube