5 zalet studiowania zarządzania - czemu to optymalne rozwiązanie dla młodych ludzi?

Często zaraz po maturze pojawia się pytanie: co dalej? Odpowiedzi jest wiele, jednak najczęściej stawia się na studia. Wybór kierunku studiów jest niezwykle ważną decyzją w życiu każdego młodego człowieka. Popularnością cieszą się zwłaszcza studia na kierunku zarządzania. Wiele zależy też od szkoły, którą się wybierze. A to również nie jest łatwa decyzja.

Jakie są najważniejsze zalety studiowania zarządzania? No i - jaką uczelnię wybrać, by później nie żałować?

Co musisz wiedzieć o studiowaniu zarządzania?

Zarządzanie to popularny kierunek, na który decyduje się wiele osób. Jest perspektywiczny, ale co równie ważne - niezwykle ciekawy. Ważne jest wybranie odpowiedniej uczelni, na której będziemy studiować właśnie zarządzanie. Jeśli chcesz postawić na miejsce przyjazne studentom, które pozwala łączyć naukę z życiem prywatnym, a nawet pracą - postaw na Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. To niepubliczny uniwersytet, który pozwala zdobyć wykształcenie na wysokim poziomie, a jednocześnie daje szansę na studiowanie z dowolnego miejsca na świecie.

Dlaczego warto studiować zarządzanie, a już zwłaszcza na WSB-NLU (UWE)? Powodów jest wiele, ale oto pięć najważniejszych!

1. Możliwość zdobycia szerokiej wiedzy - to jedna z zalet studiowania Zarządzania

Studia na tym kierunku pozwalają na przyswajanie ogromnej wiedzy i to z różnych dziedzin. Ich zakres jest szeroki, gdyż uwzględnia przedmioty ścisłe, jak i humanistyczne. Studiowanie zarządzania jest więc sposobem na uzyskanie wszechstronnego wykształcenia. W programie znajdują się przedmioty ogólne i kierunkowe. W przypadku ogólnych są to te, które umożliwiają rozwinięcie umiejętności analitycznych. Jest to między innymi matematyka, statystyka czy ekonometria. Wiedza uzupełniona jest przedmiotami z dziedzin prawnych, takich jak prawo gospodarcze i prawo cywilne.

Program uwzględnia też wiedzę z zakresu ekonomii, a dokładnie makro i mikroekonomię. Większość przedmiotów to te kierunkowe, które obejmują wiedzę z zakresu: prognozowania, zarządzania strategicznego, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi, symulacji czy public relations. Student tego kierunku przyswaja więc ogrom wiedzy, która przyda mu się podczas zarządzania zespołem ludzi czy też przedsiębiorstwem.

Wiele zależy też od specjalności, na którą się wybierzesz. W przypadku WSB-NLU, na studiach I stopnia, czyli licencjackicj, postawić można na takie kierunki jak:

• Analityk biznesowy
  • Specjalista ds. administracji publicznej
  • Specjalista ds. BHP,
  • Specjalista ds. logistyki,
  • Specjalista ds. marki i public relations,
  • Specjalista ds. rachunkowości i finansów,
  • Specjalista ds. reklamy internetowej,
  • Specjalista ds. sprzedaży.

Na WSB-NLU istnieje również możliwość studiowania na II stopniu, czyli tzw. studiów magisterskich, które kończą się zdobyciem dyplomu magistra. W przypadku tego stopnia, studenci nowosądeckiej uczelni mogą rozwijać się w takich specjalnościach jak:

2. Nauka analitycznego myślenia

Myślenie analityczne jest bardzo ważną i doceniania przez pracodawców cechą w biznesie. Składa się na nie szybkie rozwiązywanie napotkanych trudności, myślenie koncepcyjne, ryzyko podejmowania decyzji, kreatywność, myślenie systemowe. Jeżeli młody człowiek zdecyduje się właśnie na studia z zarządzania, wówczas może liczyć na to, że nauczy się na nich myślenia analitycznego. Szkolenie obejmujące myślenie analityczne pozwala na wybudowanie nawyków, które okazują się obecne podczas pracy na stanowisku kierowniczym.

3. Nauka ekonomii

Młodemu człowiekowi przyda się również posiadanie wiedzy dotyczącej sposobu zarządzania pieniądzem. Na studiach z zarządzania można poznać zagadnienia z zakresu marketingu, bankowości i finansów. Ekonomia jest właściwie najważniejszą dziedziną dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

4. Perspektywa znalezienia dobrej pracy

Perspektywy po ukończeniu studiów na kierunku zarządzania są dla młodego człowieka bardzo dobre. Po ukończenie kierunku można znaleźć pracę w różnych zawodach, a więc możliwości jest wiele. Dużo zależy nie jedynie od wybranej specjalizacji, lecz od zakresu kształcenia. Jeżeli dana osoba ma dyplom z zarządzania może ona starać się o pracę w agencjach marketingowych, korporacjach, przedsiębiorstwach, działach HR, działach logistycznych czy też w sektorze nieruchomości.

Studia te dają możliwość pracy na stanowisku w kadrze zarządzającej, jako team lider, menadżer czy też doradca biznesowy. Aby móc szybko znaleźć dobrą pracę zaraz po ukończeniu studiów, dobrze jest już w ich czasie trwanie zdobywać doświadczenia zawodowe. Pomogą w tym przeróżne szkolenia, staże i praktyki. Ciekawą propozycją jest też zdecydowanie się na studia podyplomowe czy też zapisanie się na kursy, które podnoszą kwalifikację przyszłego pracownika.

5. Szansa na wysokie zarobki

Osoby po ukończonych studiach z zarządzania zarabiają dosyć dobre pieniądze, obejmując różne stanowiska w firmach. Młody człowiek po tym kierunku ma szansę uzyskania atrakcyjnego wynagrodzenia zasadniczego, jak i atrakcyjnych dodatków płacowych. Po takich studiach można liczyć na zarobki powyżej średniej krajowej, a więc z pewnością jest to dobry kierunek dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.